На 22 февруари 2013 година започнува јубилејното 40-то издание на Шарпланински Куп. За време на викендот ќе бидат одржани 2 трки во машка конкуренција, велеслалом и слалом. И оваа година покровител на натпреварот е Владата на Република Македонија, а директор на натпреварот е скијачката легенда Бојан Крижај.

 


Легендата живее, Попова Шапка те чека!Јазик

     

Временска Прогноза

Спонзори
Facebook

Scroll to top