На 24 февруари 2012 започнува 39-то издание на Шарпланински Куп. За време на викендот ќе бидат одржани 2 трки во машка конкуренција, велеслалом и слалом. И оваа година покровител на натпреварот е Владата на Република Македонија, а директор на натпреварот е скијачката легенда Бојан Крижај.


Легендата живее, Попова Шапка те чека!Јазик

     

Временска Прогноза

Спонзори
Facebook

Scroll to top